30 let hranice a sousedství

30 let hranice a sousedství
Datum konání: 5. 12. 2019

V listopadu a prosinci roku 2019 si připomínáme třicáté výročí Sametové revoluce v tehdejším Československu, která po dlouhých desetiletích umožnila jak Čechům, tak Rakušanům poznat se se svými sousedy žijícími na česko-rakouské hranici. Z iniciativy Waldviertelské akademii vznikl formát vzájemného setkávání, který nesl název Hranice a sousedství.

Na tradici těchto sympózií naváže konference 30 let hranice a sousedství, jejíž tématem jsou hranice a sousedství nejen z pohledu různých oborů (literatura, jazyk, kultura, politika, moderní dějiny apod.), ale i v jejich dějinném vývoji. Součástí konference je i doprovodný program zahrnující literární čtení, filmové představení či koncert.
Česky a německy.
Program ZDE.
Kdy: čtvrtek 5. prosince 2019
Kde: Kulturní dům Šafov 
Více informací: Rakouské kulturní fórum


 


Začátek akce: 05.12 2019
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).