Neohrožené ženy v komiksu: setkání s Martou Breen

Neohrožené ženy v komiksu: setkání s Martou Breen
Datum konání: 25. 3. 2019

Před 150 lety žili ženy a muži velmi odlišně. Ženy neměly hlasovací právo ani si nesměly vydělávat. Neměly ani právo rozhodovat o svém vlastním těle. Teprve když se začaly sdružovat, nastaly změny.

Spisovatelka Marta Breen a ilustrátorka Jenny Jordahl zpracovaly dějiny ženské emancipace neobyčejně poutavou a nápaditou komiksovou formou. Přijďte s námi Neohrožené ženy pokřtít! Moderátorka Hana Zahradníková si s autorkou Martou Breen a překladatelkou Jitkou Jindřiškovou bude povídat nejen o pozadí vzniku této knihy a jejích úpravách pro české vydání, ale také obecněji o feminismu a společnosti ve Skandinávii.
Vstupné dobrovolné
Kde: Kavárna co hledá jméno (Stroupežnického 10, Praha)

Kdy: 25. 3. 2019 19:00


Začátek akce: 25.3 2019
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).