Wynfrid Kriegleder

Wynfrid Kriegleder
Datum konání: 15. 5. 2019
Metternich částečně spoluvytvářel literární život své doby, jako vrcholný politik je ztotožňován s tehdejší cenzurou a také přímo zasahoval do literárního dění. Tehdejší autoři se s ním tedy kriticky zabývali. Ve své přednášce se Wynfrid Kriegleder (rakouský germanista a profesor na Vídeňské univerzitě) zaměří na tři konkrétní případy: epos Terezie Artnerové Bitva u Aspernu (1812) zakázaný na Metternichův příkaz, na kritický portrét Metternicha v Austria as it Is (1828) od Charlese Sealsfielda a na satirickou hru Großjährig (1846) od Eduarda Bauernfelda namířenou proti Metternichovi.
Pouze německy. Více ZDE.
Vstup volný
Kdy: středa 15.05.2019 od 19 hodin
Kde: Rakouské kulturní fórum, Jungmannovo náměstí 18, Praha 1
 

Začátek akce: 15.5 2019
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).