Povídka Agathy Christie „Vražda v Mezopotámii“...

Povídka Agathy Christie „Vražda v Mezopotámii“...
Datum konání: 1. 10. 2020
Detektivní příběh Agathy Christie "Vražda v Mezopotámii" se odehrává na vykopávkách sumerského města Uru, které si získaly velkou proslulost. K autorčinu příběhu však máme i celou řadu dalších výpovědí, které umožňují nahlédnout do způsobu, jímž proslulá detektivkářka zpracovávala fakta a představovala hrdiny příběhu. Pokusme se tedy přes dlouhý čas, který nás od autorky a jejího díla odděluje, zjistit, čím a jak se paní Agatha inspirovala a jak získané poznatky zpracovala.
Přednáší: prof. PhDr. Petr Charvát, historik a archeolog
Vstupné 150 Kč
Kdy:  1. října 2020 od 19:30
Kde: Cafeidoskop, Lazarská 8, Praha 2
Rezervace a další program ZDE.
 

Začátek akce: 01.10 2020
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).