CAT nástroje v překladatelské praxi – Trados v kostce

Datum konání: 27. 5. 2017

mun|def® academy, vol. 6

Přestaňte se bát CAT nástrojů a začněte je využívat ve svůj prospěch. Naučte se efektivně pracovat v Tradosu, zjistěte, jak překládají vaši kolegové, a zlepšete svou pozici na trhu.

Obsah kurzu:
– úvodní nastavení CAT nástroje
– správa zakázek
– efektivní využití Tradosu v praxi
– výstupní kontroly dle nejběžnějších požadavků klientů
– export do původního formátu
– zpětná vazba (peer review)
Kurz je určen pro začátečníky a mírně pokročilé uživatele. Podmínkou je vlastní aktivní licence SDL Trados Studio 2017 (Freelance, Professional nebo zkušební verze zdarma). Platnost zkušební verze je výrobcem omezena na 30 dnů. Její instalaci proto neprovádějte dříve než tři týdny před termínem konání kurzu.

Termín konání: 27. 5. 2017
Počet výukových jednotek: 8 × 45 minut
Místo konání: Praha
Cena kurzu: 1700 Kč vč. DPH
Cena pro studenty, členy JTP a spolupracovníky mun|def®: 1500 Kč vč. DPH

Cena kurzu dále zahrnuje:
– školicí materiály
– drobné občerstvení v průběhu kurzu

Více informací a přihláška zde: www.mundefacademy.com
 


Začátek akce: 27.5 2017
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
Po, St 13.00 - 17.00 hod.
Út, Čt, Pá 10.00 - 12.00 hod.

Napište nám