Jubilejní výlet s JTP – tentokrát do Staré Boleslavi

Jubilejní výlet s JTP – tentokrát do Staré Boleslavi
Datum konání: 21. 5. 2017
Zveme turisty i milovníky historie na náš již desátý výlet, který nás tentokrát zavede do historicky významného města Staré Boleslavi. Je to naše nejstarší poutní místo spojené se svatováclavskou tradicí i mariánským kultem. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. Naše výprava navštíví v rámci prohlídky s průvodcem raně barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie, v němž si mimo jiné prohlédneme Palladium země české, románský kostel sv. Klementa a románskou baziliku sv. Václava s kryptou sv. Kosmy a Damiána v místech, kde byl podle tradice zavražděn sv. Václav.
Itinerář výletu je následující: z Prahy-Masarykova nádraží pojedeme vlakem v 8:51 (možno přistoupit ve Vysočanech v 8:58); majitelé Opencard/Lítačky si koupí jízdenku ze stanice Praha-Horní Počernice do stanice Čelákovice-Jiřina. Sejdeme se na nádraží u pokladen a 10 minut před odjezdem půjdeme k vlaku. Cesta do východiska výletu trvá asi půl hodiny (na místě budeme v 9:23). Z Čelákovic-Jiřiny je to do Staré Boleslavi 9 km; cesta je nenáročná, po rovině. Půjdeme po turistických značkách všech barev – nejprve k Labi po zelené, potom po modré přes Labe a podél řeky do Káraného, ten projdeme po červené, přejdeme Jizeru a zase se vrátíme na modrou. Lesem projdeme kolem Nového Vestce až ke Staré Boleslavi. Pak už jen přejdeme dálnici a žlutá značka nás dovede skoro až na Mariánské náměstí, kde se nachází kostel Nanebevzetí Panny Marie.
Komentovaná prohlídka kostelů začne přibližně ve 13 hod. a bude trvat cca 2 hodiny, podle našeho zájmu. Vstupné se neplatí, návštěvníci jsou pouze vyzýváni, aby do pokladničky kostela Nanebevzetí dali po dvacetikoruně. Po prohlídce se posilníme v restauraci V Pivovaře (www.vpivovare.cz), kde máme rezervované stoly. Přímo před restaurací je zastávka Stará Boleslav-U brány, odkud jezdí autobusy do Prahy. Autobusy jezdí třikrát za hodinu – vždy 26. a 56. minutu na Českomoravskou (se zastávkou na metru C Letňany a Prosek) a každou 44. minutu na Černý Most.
Kdo by rád navštívil staroboleslavské kostely, ale nechce se zúčastnit výletu, může se k nám přidat ve 13 hod. na Mariánském náměstí. V tom případě mi to prosím napište, abych věděla, že Vás mám vyhlížet.
Jako obvykle zveme srdečně naše členy, jejich rodinné příslušníky a kamarády i všechny ostatní spřízněné duše.
Máte-li nějaké dotazy, připomínky nebo náměty na budoucí výlety, pište na mailovou adresu alena.sourkova@tiscali.cz.
Alena Šourková

 
 

Začátek akce: 21.5 2017
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám