První seminář BULHARŠTINY zejména pro soudní tlumočníky

První seminář BULHARŠTINY zejména pro soudní tlumočníky
Datum konání: 20. 5. 2017

Přednášejí:
Dana Římanová, odborná asistentka na katedře mezinárodního práva Právnické fakulty ZČU v Plzni a na katedře společenských věd Stavební fakulty ČVUT v Praze, bývalá ředitelka odboru legislativy a práva Kanceláře prezidenta republiky (2009 - 2013)
Galja Dimitrova, vedoucí konzulárního oddělení Velvyslanectví Bulharské republiky v Praze

Témata semináře: územně správní uspořádání BR a ČR, uspořádání soudů, porovnání tzv. systému soudní mapy v BR a ČR, porovnání struktury Policie v BR a ČR, právní předpisy, které stanovují pravidla pro přepis jmen z bulharštiny do češtiny a naopak, náležitosti soudně ověřeného překladu (doložka, razítko, jak a co s čím svazovat).

Více informací zde:
http://www.kstcr.cz/cz/akce/prvni-seminar-bulharstiny-zejmena-pro-soudni-tlumocniky
 


Začátek akce: 20.5 2017
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
Po, St 13.00 - 17.00 hod.
Út, Čt, Pá 10.00 - 12.00 hod.

Napište nám