Týden Astrid Lindgrenové v Praze

Týden Astrid Lindgrenové v Praze
Datum konání: 1. 6. 2017

Kdo by neznal Pipi Dlouhou punčochu s pihami a velkými botami? Kdo nevyrůstal spolu s neposednými Dětmi z Bullerbynu? Kdo neměl v dětství hlavu v oblacích jako Karkulín ze střechy? Kdo netoužil zažívat dobrodružství jako Ronja, dcera loupežníka? Koho nikdy nerozplakali nerozluční Bratři Lví srdce? Všechny tyto postavičky pocházejí z pera švédské spisovatelky Astrid Lindgrenové, od jejíhož narození letos uplyne 110 let. Zatímco její knížky známe mnohdy zpaměti, kolik toho víme o samotné autorce?
Týden Astrid Lindgrenové, který Skandinávský dům v Praze uspořádá začátkem června, se zaměří na méně známé okolnosti autorčina života i tvorby. Dospělým návštěvníkům bude určena beseda u příležitosti vydání Válečných deníků, jejímž tématem budou nejen Astridiny názory na válku, ale také její aktivity v oblasti ochrany zvířat, a také promítání dokumentárního filmu Astrid z roku 2015, které proběhne v rámci Severských filmových čtvrtků. Nezapomeneme ani na děti – ve spolupráci s cyklem Ponrepo dětem promítneme adaptaci Emila z Lönnebergy, na niž naváže tematická dílna s rozličnými aktivitami.

Kde: Praha (Kino Evald, Kino Ponrepo, Literární kavárna Řetězová)
Kdy: 1.-8. 6. 2017
Podrobý program ZDE.

Začátek akce: 01.6 2017
Konec akce: 08.6 2017
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
Po, St 13.00 - 17.00 hod.
Út, Čt, Pá 10.00 - 12.00 hod.

Napište nám