VÝLET NA POČEST SV. JERONÝMA do Kouřimi a Kostelce nad Černými lesy

VÝLET NA POČEST SV. JERONÝMA do Kouřimi a Kostelce nad Černými lesy
Datum konání: 30. 9. 2017
Náš podzimní výlet na počest sv. Jeronýma, který se uskuteční přímo v den svátku našeho patrona – v sobotu 30. září 2017, bude tentokrát směřovat do starobylé Kouřimi.  Toto dnes malé městečko na Kolínsku má za sebou bohatou minulost, o čemž svědčí mimo jiné rozlehlé náměstí, zbytky městského opevnění a kostel sv. Štěpána ze 13. století. Jeho nejcennější částí je krypta – kaple sv. Kateřiny s pozoruhodnou hvězdicovou klenbou a v nedávné době zrestaurovanými unikátními gotickými nástěnnými malbami.
Do Kouřimi pojedeme vlakem z Masarykova nádraží v 8:08, v 8:58 budeme v Pečkách, kde přestoupíme na místní lokálku v 9:03 a v 9:37 budeme v Kouřimi na nádraží. Majitelé Lítačky nebo Opencard si koupí jízdenku až ze stanice Praha-Klánovice. Sejdeme se v 7:45 u pokladen a 10 minut před odjezdem se vydáme k vlaku.
Z nádraží je to do centra městečka asi l km, zelená značka nás dovede na náměstí, kde si v informačním centru zakoupíme vstupenky. Vstupné činí 50 Kč, senioři a děti platí polovinu. V 10:00 nás bude očekávat průvodce u kostela sv. Štěpána, který se nachází hned vedle náměstí.  Prohlídka kostela a přilehlé zvonice bude trvat hodinu a poté můžeme zavítat do cukrárny na náměstí. Posilněni se vydáme na 10 km dlouhou cestu po červené značce do Kostelce nad Černými lesy. Půjdeme zvlněným terénem, táhlá stoupání střídají pomalá klesání. Prvních 3,5 km do Dobrého pole půjdeme málo frekventovanou silničkou (původní značená cesta mimo silnici musela ustoupit golfovému hřišti :-( ). Dále už půjdeme přes pole a lesy a do Kostelce bychom měli dorazit kolem 15 hod.  Oběd si dáme v restauraci Museum na náměstí (www.pizzakostelec.cz), kde máme objednané stoly.
Autobusy zpět jezdí do Prahy-Hájů každou hodinu, a to vždy 15. minutu, a cesta trvá 45 minut. K pražské Lítačce/Opencard  připlatíte 24 Kč.
Kdo by nemohl nebo nechtěl podnikat cestu do Kostelce, může zůstat v Kouřimi a porozhlédnout se po městečku. Mají zde 4 naučné stezky: Památky Kouřimi, Středověké opevnění města Kouřimi, Stará Kouřim a Městský park.
Jako vždy jsou srdečně zváni nejen naši členové, ale i rodinní příslušníci a všechny spřátelené duše.
Máte-li dotazy nebo připomínky, pište na adresu
alena.sourkova@tiscali.cz
Alena Šourková
 

Začátek akce: 30.9 2017
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám