VÝLET NA POČEST SV. JERONÝMA do Kouřimi a Kostelce nad Černými lesy

VÝLET NA POČEST SV. JERONÝMA do Kouřimi a Kostelce nad Černými lesy
Datum konání: 30. 9. 2017
Náš podzimní výlet na počest sv. Jeronýma, který se uskuteční přímo v den svátku našeho patrona – v sobotu 30. září 2017, bude tentokrát směřovat do starobylé Kouřimi. Toto dnes malé městečko na Kolínsku má za sebou bohatou minulost, o čemž svědčí mimo jiné rozlehlé náměstí, zbytky městského opevnění a kostel sv. Štěpána ze 13. století. Jeho nejcennější částí je krypta – kaple sv. Kateřiny s pozoruhodnou hvězdicovou klenbou a v nedávné době zrestaurovanými unikátními gotickými nástěnnými malbami.
Do Kouřimi pojedeme vlakem z Masarykova nádraží v 8:08, v 8:58 budeme v Pečkách, kde přestoupíme na místní lokálku a v 9:37 budeme v Kouřimi na nádraží. Majitelé Lítačky nebo Opencard si koupí jízdenku až ze stanice Praha-Klánovice. Sejdeme se v 7:45 u pokladen a 10 minut před odjezdem se vydáme k vlaku.
Z nádraží je to do centra městečka asi l km, takže v 10:00 nás bude očekávat průvodce u kostela sv. Štěpána. Vstupné činí 50 Kč, senioři a děti platí polovinu. Prohlídka kostela a přilehlé zvonice bude trvat hodinu a poté můžeme zavítat do cukrárny na náměstí. Posilněni se vydáme na 10 km dlouhou cestu do Kostelce nad Černými lesy, kde si dáme oběd v restauraci. Autobusy zpět jezdí do Prahy-Hájů každou hodinu, a to vždy 15. minutu, a cesta trvá 45 minut.
Jako vždy jsou srdečně zváni nejen naši členové, ale i rodinní příslušníci a všechny spřátelené duše.
Podrobnější informace budou k dispozici, jakmile proběhne průzkumná výprava. Máte-li dotazy nebo připomínky, pište na adresu
alena.sourkova@tiscali.cz
Alena Šourková
 

Začátek akce: 30.9 2017
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA (PRÁZDNINOVÁ):
Od 1. 7. do 3. 9. 2017 včetně funguje sekretariát JTP
pouze ve středu od 13 do 17 hod.
Do 30. 6. a od 4. 9. 2017:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám