Moskva - Petušky

Moskva - Petušky
Datum konání: 24. 10. 2018
Venědikt dokončil tuto jedinou věc, a ani ta nebyla určena k publikaci a byla napsána jen pro pár disidentních přátel, protože v Sovětském svazu by v době svého vzniku, na konci šedesátých let, nemohla vyjít ani náhodou. Poema v próze Moskva Petušky pojednává o mohutném všeobecně ruském i Jerofejevově osobním opilectví, ale to samo o sobě by nestačilo, aby v třiasedmdesátém vyšla v Izraeli a v sedmasedmdesátém v Paříži a aby se nevídaně proslavila v sovětském samizdatu.
Překladatel Milan Dvořák ji u nás zveřejnil časopisecky, jakmile to šlo, hned na počátku devadesátých let, a knižně v roce 2012. V tomto pořadu doprovází příznačnými písněmi z příslušné doby Jiřího Suchého, řečeného mezi kamarády Zip, který z tohoto příběhu nepříběhu velice pozoruhodným způsobem čte. Účinkují: Jiří Zip Suchý – četba, Milan Dvořák – kytara zpěv

Vstupné 150,- Kč

Kdy:  24. října 2018 od 19:30

Kde: Cafeidoskop, Lazarská 8, Praha 2

Rezervace a další program ZDE.

 


Začátek akce: 24.10 2018
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).