Putování za gulášem, Milan Dvořák, Alena Hanusová

Putování za gulášem, Milan Dvořák, Alena Hanusová
Datum konání: 25. 9. 2018

...které dávno před námi napsali – totiž spíše jenom vymysleli – lidé, jejichž jména se už nedovíme. Bude to pořad z lidových písní z jižních a západních Čech, proložený úvahami skvělého znalce češtiny Pavla Eisnera, který soudil, že lásky a chlastu je v lidových písních všech národů co hrdlo ráčí,ale v lidovkách čechů se láska snoubí i s chutným žvancem. A já budu vyprávět příběh ,jak jsme před léty na vandru západním pohraničím toužili po guláši, ale místo hospod jsme naráželi na kasina, bordely a jiná podobná zařízení, jen na poctivý guláš ne. Přesto to byl krásný vandr, na který dosud vzpomínám a zpívám si písně, jež se k němu víží. Účinkují: Milan Dvořák (tlumočník a překladatel), Alena Hanusová.

Kdy: úterý 25. září 2018 od 19:30
Kde: Cafeidoskop, Lazarská 8, Praha 2

Vstupné: 150 Kč
Další program a rezervace ZDE


 


Začátek akce: 25.9 2018
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám