Současná severská literatura, přednáška

Současná severská literatura, přednáška
Datum konání: 8. 3. 2018
Co si představit pod severským podivnem? Slyšeli jste, že severská krimi se píše i pro děti? Četli jste něco z moderní islandské literatury? Přijďte se přesvědčit, že evropský Sever nejsou jen detektivky, a načerpat spoustu nových tipů ke čtení. Přednáška vás seznámí s již etablovanými spisovateli na českém trhu jako Erlend Loe, Sofi Oksanen či Peter Høeg, ale i s jinými důležitými autory, jejichž tvorba je u nás přes svou vynikající kvalitu téměř neznámá. Vedle krásné literatury zabrousíme i do žánrových vod – poradíme, jaké soudobé historické romány následují tradici Miky Waltariho, jak se vyznat v záplavě detektivek, jestli je severské podivno žánr právě pro vás a co kromě Astrid Lindgrenové a Tove Janssonové číst s dětmi. Neopomeneme ani zajímavosti z oblasti vydávání knih v severní Evropě a povyprávíme perličky z překladatelského zákulisí. Přednášejí Jitka Jindřišková a Michal Švec ze Skandinávského domu.
Kde: Knihovna Jana Drdy (Nám. T. G. Masaryka 156, Příbram)
Kdy: čtvrtek 8. března 2018 v 17 hodin

 

Začátek akce: 08.3 2018
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám