Anglicko-český slovník základních pojmů z oblasti automatického řízení

18.6 2015
Anglicko-český slovník základních pojmů z oblasti automatického řízení / Miluše Vítečková, Antonín Víteček, 1. vyd., Ostrava : VŠB - Technická univerzita, 2006, 94 s. ; 21 cm, ISBN 80-248-1069-7 (brož.)

Tento slovník se skládá ze tří částí: z anglicko-českého slovníku základních pojmů, kde jsou základní pojmy z oblasti automatického řízení, druhá část uvádí nejčastěji používané zkratky z oblasti a z anglicko-českého slovníku slov opačného a doplňkového významu. Tato část slouží k psaní odborných textů, kde jsou tato slova velmi často potřebná. Na konci slovníku je samozřejmě seznam použité literatury.

Slovník (a i jeho internetová verze) obsahuje 2760 pojmů z oblasti automatického řízení a příbuzných oborů techniky. V případě více verzí pravopisu (americká/britská) slovník většinou uvádí obě.
Měl bych jen pár připomínek k následujícím heslům:
Analog, assigment, cartesian, kinematic, indepedence


Bylo by rovněž asi vhodné dát anglické termíny třeba tučně, aby byly lépe odlišeny od českého překladu. A umožnit rozdělovat slova na konci řádků.Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

Akce

Runwayband

Datum konání: 30.9 2020
Seznam akcí
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).