Encyklopedie ekonomických a právních pojmů pro školy a veřejnost

18.6 2015
Jana Petrželová. Linde, Praha 2007. ISBN 978-80-7201-643-3.
Tato encyklopedie se skládá ze dvou částí. V první, mnohem rozsáhlejší, jsou popsány pojmy z oblasti ekonomie, bankovnictví, pojišťovnictví, kapitálových trhů a souvisejících oblastí obchodního, pracovního a ústavního práva. Všechny jsou mezi sebou propojeny křížovými odkazy. Každé heslo, vždy tučně označeno, obsahuje krátké a výstižné vysvětlení. V případě zkratky nebo cizojazyčného pojmu je připojen i význam a překlad. Ve vysvětlení najdeme odkazy na související pojmy a další údaje. Data jsou aktualizována ke konci roku 2006.
Druhá část slovníku obsahuje tabulky, grafy a schémata vysvětlující pojmy z předchozí části. Najdeme zde cykly hospodářského růstu, strukturu soudů a zastupitelství v ČR a mnoho dalších ilustrací.


Poznámky:
1. kniha se velice špatně čte a špatně se s ní pracuje kvůli velkému množství různých druhů písma a odkazů uvnitř hesel
2. velmi nepřehledný systém odkazů a zkratek, někdy více než polovinu hesla tvoří tildy a dva druhy odsazovacích teček nebo hvězdičky
3. str. 27 London – Londýnská
4. str. 60 ekonomika – velké písmeno
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

Akce

Runwayband

Datum konání: 30.9 2020
Seznam akcí
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).