Feneisův obrazový slovník anatomie

18.6 2015
Dauber, Wolfgang, Feneisův obrazový slovník anatomie, obsahuje na 8000 odborných anatomických pojmů a na 800 vyobrazení [přeložili a upravili Radomír Čihák, Miloš Grim], Vyd. 3. české, Praha : Grada, 2007, 536 s., il.; 24 cm, 978-80-247-1456-1 (váz.), překlad 9., zcela přepracovaného německého vydání.

Feneisův anatomický slovník je už přes 30 let jednou ze základních knih, kterou by měl každý student medicíny a obzvláště anatomie mít. V této příručce najdeme přes 8000 termínů a 800 vyobrazení z aktuální „Nomina anatomica“, podle „pařížského“ názvosloví vytvořeného Federative Committee of Anatomical terminology, které platí už skoro padesát let a je postupně částečně doplňováno a upravováno.

Kniha popisuje člověka v 22 základních kapitolách (obecná anatomie; kosti; spojení kostí, klouby a vazy; svaly; šlachové pochvy a tíhové váčky; trávicí systém; dýchací systém; močopohlavní systém; dutina břišní a pánevní; žlázy s vnitřní sekrecí; srdce; tepny; žíly; mízní systém; mozkové a míšní obaly; mícha hřbetní; mozek; hlavové nervy; míšní nervy; autonomní nervový systém; smyslové orgány; kůže a kožní orgány).

U každého z velmi pěkně nakreslených a přehledných obrázků jsou čísly popsány latinské termíny s českým překladem a výstižným popisem. Různými druhy a barvami písma jsou odlišeny různé úrovně názvosloví. U některých termínů byly ponechány počeštěné latinské termíny, místo vymýšlení českých dlouhých novotvarů. Na konci slovníku je podrobný 60ti stránkový rejstřík ke snadnému vyhledání latinského termínu.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

Akce

Jak se hladí duše

Datum konání: 10.8 2020
František Novotný, Eva Šašinková, Miloš Černý
Více
Seznam akcí
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).