Malý ekonomický výkladový slovník

18.6 2015
Malý ekonomický výkladový slovník / Helena Fialová, 8., upr. vyd., Praha : A plus, 2007, 208 s. : il. ; 21 cm, ISBN 978-80-903804-0-0 (brož.) : Kč 225,00


Paní doc. Fialová, přednášející ekonomii na ČVUT, vydala letos osmé, upravené, vydání malého ekonomického výkladového slovníku. Obsahuje přes 600 ekonomických termínů s výstižným, stručným a srozumitelným popisem. V záhlaví je vždy české heslo, doplněné anglickým překladem nebo ekvivalentem a dále objasnění daného pojmu. V textu jsou bohatě zastoupeny grafy, tabulky, vzorce, křížové odkazy na jiná hesla ze slovníku. Uvnitř hesla jsou významné pojmy navíc ještě barevně odlišeny. V textu jsou samozřejmě vysvětleny i nejběžnější zkratky z ekonomické oblasti. Slovník se jistě hodí všem studentům středních, vyšších odborných, ale i vysokých škol při výuce ekonomie, ale i čtenářům tisku s ekonomickou tematikou.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

Akce

Runwayband

Datum konání: 30.9 2020
Seznam akcí
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).