Militaria, Dějiny evropských armád a mocností od Karla Velikého po rok 1914

18.6 2015
Militaria, Dějiny evropských armád a mocností od Karla Velikého po rok 1914 / Giovanni Santi-Mazzini ; [překlad Blanka Návratová], 1. české vyd., Praha : Olympia, 2006, váz., 434 s. : il. (převážně barev.), mapy, faksim, erby, geneal. tabulky ; 32 cm, ISBN 80-7033-979-9, Přeloženo z italštiny. Uloženo v ochranném kartónovém pouzdře. 2990 Kč.

Kniha popisuje dějiny evropských armád od Karla Velikého po rok 1914, těsně před začátek první světové války. Skládá se ze tří základních částí. První, nazvaná Evropská válečná tažení, popisuje vojenskou, politickou a hospodářskou situaci v Evropě po smrti Karla Velikého, strukturu tehdejší šlechty, organizaci vojsk a v poslední kapitole nazvané „třída, vlast, žold“ i pohnutky, které nutily vstupovat vojáky do armád. Druhá, rozsahem mnohem větší část, nazvaná „Evropské vojenské mocnosti“, popisuje jednotlivé regionální mocnosti – Německé impérium, Rakousko-Uhersko, Francouzskou republiku, Italské království, Britské impérium, Ruské impérium, Polsko, Osmanskou říši, Nizozemí a Skandinávské říše společně s Belgií a o každé z nich podává vyčerpávající informace o uniformách, složení vojsk, zástavách, loďstvu, hodnostech během staletí a během jejich tažení a bitev.

Kniha obsahuje 677 většinou barevných obrázků s několika tisíci uniforem a dalších částí vojenské techniky, přehledné mapy území, obrázky bojových zástav a válečných vlajek vojsk i námořnictva, reprodukce významných obrazů zpodobňujících významné bitvy i podrobné náčrtky a výkresy vojenské techniky.

Naprosto fantastická encyklopedie pro všechny, kdož se zajímají o vojáky.

Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

Akce

Runwayband

Datum konání: 30.9 2020
Seznam akcí
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).