Sekty a lovci duší : lexikon náboženských sekt a esoteriky

18.6 2015
Sekty a lovci duší : lexikon náboženských sekt a esoteriky / Hans-Otto Wiebeus ; [překlad Irena Nálevková], Vyd. 1., Plzeň : Nava, 2006, 295 s. ; 22 cm, 80-7211-224-4 (váz.), Přeloženo z němčiny (Religonen, Sekten, Seelenfänger).

Kniha popisuje nejvýznamnější světová náboženství a sekty. V první části se dozvíme o tom, co to sekta je, jak do ní vstoupit, co je to náboženství a čím se sekty od náboženství odlišují.
Druhá část popisuje základní světová náboženství (křesťanství, islám, židovství, buddhismus, hinduismus) s jejich různými odnožemi a sektami. Dále jsou zde esoterické sekty a hnutí a ostatní okrajové směry.
Poslední část knihy popisuje jeden ze způsobů, jak ze sekty ven.

V knize je popsáno celkem 111 různých náboženských hnutí a směrů.Poznámky:
1. v knize se občas rozhodí odstavce str. 19,
2. čárky mezi větami
3. str. 72. 15.řádek
4. neoddělené věty, str. 74., 3.řádek
5. str. 78, posední tři řádky prvního odstavce
6. chybí čárky mezi větami.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

Akce

Runwayband

Datum konání: 30.9 2020
Seznam akcí
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).