Slovník odborných výrazů z oboru bioplynových stanic a anaerobní digesce

18.6 2015
Kramoliš, Petr, Slovník odborných výrazů z oboru bioplynových stanic a anaerobní digesce : německo-český, česko-německý : [pomůcka pro rychlou orientaci v odborném textu, zpracovali Petr Kramoliš, Walter Matlášek, Mojmír Vrtek], 1. vyd., Praha : CZ Biom, 2006, rozsah 83 s. ; 21 cm, ISBN 80-903777-1-8 (brož.).

Tento rozsahem sice ne velký, ale o to užitečnější slovník a dokonce v němčině a ne v angličtině, jak je u takovýchto slovníků zvykem, popisuje dnes velmi moderně se rozvíjející oblast zpracování biomasy a příbuzných oborů. Ve slovníku najdeme přes 1800 odborných termínů z výše uvedené oblasti a v závěru slovníku přehled nejvýznamnějších zkratek.

Slovník je velmi zvláštní svým grafickým zpracováním. Na každé stránce A5 obsahuje sloupec německý, zarovnaný vlevo a vedle něj sloupec český, zarovnaný vpravo. Což při práci se slovníkem opticky velmi ruší. Rovněž zde nejsou dodržena základní typografická pravidla jako mezery mezi slovy, mezery kolem uvozovek a závorek. Ve slovníku je velké množství překlepů a zřejmě neprošel ani jednou korekturou alespoň v základním korektoru pravopisu libovolného textového editoru. Font použitý na označení členu v německo-české části je absolutně nevhodný, už svojí velikosti - je větší než německý text. V česko-německé části je pro člen opět nevhodný font, zvláště pro písmeno označující ženský rod. Na každé stránce najdeme minimálně jednu chybu. Pokud se týče chemického názvosloví a použití indexů ve vzorcích, opět není správné.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

Akce

Runwayband

Datum konání: 30.9 2020
Seznam akcí
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).