Smlouvy, pakty, dohody

18.6 2015
Smlouvy, pakty, dohody : slovník mezinárodněpolitických a diplomatických aktů / Zdeněk Veselý, 2., rozš. vyd., Praha : Epocha, 2006, 285 s. ; 22 cm, ISBN 80-86328-95-3 (váz.).
Tato velmi zajímavá kniha obsahuje popisy přes 1000 různých dokumentů. Najdeme zde mezinárodní smlouvy (Maastrichtská smlouva), pakty, vojenská seskupení, mírové smlouvy (Mudroské příměří), bojové i obchodní mise (mise lorda Macartneye), konvence (Montreauxská konvence), charty (Monrovijská charta), doktríny (Monroeova doktrína), protokoly (Moskevský protokol), manifesty, dohody (Malá dohoda), psefisma (Megarské pséfisma), úmluvy (mezinárodní úmluva proti braní rukojmích), edikty (Milánský edikt), plány (Mountbattenův plán) a mnoho dalších. (Zde náhodou zvoleno písmeno M).
U každého hesla je uvedeno datum podepsání, popis, koho se týkala a další podrobnosti.

Kniha je vhodná pro všechny, kdo se zajímají o dějiny, politiku a podobné vědy. V textech se často těmito termíny jen hemží a čtenář zde najde podrobné údaje o dané smlouvě či organizaci.

Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

Akce

Runwayband

Datum konání: 30.9 2020
Seznam akcí
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).