Světová encyklopedie fotbalu

18.6 2015
Název: Světová encyklopedie fotbalu

Autor: Chris Hunt

Nakladatelství: Olympia

Počet stran: 384 Pozn.: přes 500 barevných fotografií

Tato fotbalová encyklopedie od Chrise Hunta je přehledně řazena do jedenácti celků. V první části, nazvané:,,zrození fotbalu“, nás autor seznamuje se vznikem pravidel, prvními fotbalovými ligami, s vývojem taktiky a herních systémů. Kapitola též zahrnuje zajímavou část věnovanou největším fotbalovým katastrofám a skandálům. V druhé kapitole autor podrobně zkoumá událost ve fotbalovém světě nejprestižnější, mistrovství světa. Zachycuje každé MS od Uruguay 1930 až po MS v Německu 2006, včetně stručné charakteristiky každého šampionátu. Na konci vše shrnují podrobné tabulky s výsledky. Obdobně je zpracovaná i část věnovaná mistrovství Evropy. Postupně se dostaneme k historii všech dalších mezinárodních soutěží jako jsou: Olympijské hry, Mistrovství Jižní Ameriky, Zlatý pohár, Asijské hry. Další část je věnována všem zemím a konfederacím světového fotbalu a zahrnuje abecední seznam všech fotbalových národů. Ke každé zemi je připsána historie s dosaženými výsledky. Historie nejprestižnějších fotbalových soutěží jako je: Liga Mistrů, Pohár UEFA, Asijská a Africká Liga Mistrů. Informace o největších světových klubech, např. Real Madrid, FC Barcelona, Juventus Turín, ale i pražská Sparta. Nejznámější hvězdy fotbalu v minulosti, jako byli: Pelé, Maradona, ale i velké osobnosti současné kopané, např.: Ronaldino, Henry, Ševčenko. V závěru knihy se setkáme s výčtem nejúspěšnějších a nejvýznamejších trenérů minulosti i současnosti najdeme zde taková jména, jako: Alex Ferguson, Marcello Lippi nebo José Mourinho. V encyklopedii se nezapomíná také na ženský fotbal zahrnující historii i největší osobnosti dámské kopané. Kniha zoabrazuje krásu a skutečnou podstatu hry a je určena zejména pro fotbalové nadšence, ale díky přehledné prezentaci Chrise Hunta i podrobným informacím, je vhodná i pro obecnou veřejnost a zatvrzelé nesportovce, kteří se chtějí o této bezesporu krásné hře dozvědět více.
— Petr Cakl—
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

Akce

Jak se hladí duše

Datum konání: 10.8 2020
František Novotný, Eva Šašinková, Miloš Černý
Více
Seznam akcí
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).