Tyflopedický lexikon jmenný

18.6 2015
2. vyd. , Brno: Technické muzeum v Brně, 2006, 455 s., [24] s. obr. příl.: il. (některé barev.), portréty; 30 cm, ISBN 80-86413-38-1. Edice Knižnice oddělení dokumentace tyflopedických informací.
Známý a dlouholetý tyflopedický pedagog, ředitel a vedoucí pracovník několika slepeckých organizací, zpracoval už druhé vydání tyflopedického jmenného slovníku. Tato obsáhlá kniha obsahuje přes 1200 portrétů osobností, které měly co do činění s tyflopedií (tyflopedagogikou) a to jak žijících, tak literárních postav. U každého hesla najdeme dostatečnou informaci a základní životopisné údaje. Dále lexikon obsahuje seznam zkratek, vysvětlivky základních tyflopedických pojmů a barevnou přílohu kolem 140 obrázků různých druhů slepeckého písma, strojů, pomůcek a významných tyflopedických institucí. Na konci knihy je rozsáhlý jmenný rejstřík.

Ke knize je přiloženo CD obsahující text lexikonu v několika formátech a tři obsáhlé obsahové přílohy zobrazujících ukázky slepeckého písma, slepecká muzea a záběry ze života, práce a kultury nevidomých dětí a osob.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

Akce

Runwayband

Datum konání: 30.9 2020
Seznam akcí
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).