Zlatá kniha fotbalu : historie a současnost nejoblíbenější hry na světě

18.6 2015
Zlatá kniha fotbalu : historie a současnost nejoblíbenější hry na světě / Milan Macho ; [předmluva od Antonína Panenky; fotografie Jiří Koliš ... et al.], Praha : XYZ, 2006, 519 s. : il. (některé barev.), portréty ; 31 cm, ISBN 80-87021-35-5 (váz.)

Tato publikace nám v jedenácti kapitolách přináší nejdůležitější události v dějinách světového, československého a českého fotbalu.
Encyklopedie sleduje dějiny fotbalu od dob, kdy se rodily první fotbalové soutěže a byly zakládány první fotbalové organizace.
Zachycuje všech osmnáct Mistrovství světa včetně nejzajímavějších okamžiků a podrobných tabulek s výsledky jednotlivých zápasů.
Dále se dostaneme ke všem dvanácti evropským šampionátům, olympijským hrám, kontinentálním turnajům, pohárovým soutěžím klubů, zahrnujících všech 51. ročníků Ligy Mistrů. Stranou nezůstanou ani jiné menší, ale neméně prestižní soutěže jako: Pohár UEFA, Africká a Asijská Liga Mistrů. Autor samozřejmě nezapomněl na předchůdce těchto soutěží, např. Pohár Mistrů Evropských zemí, Pohár vítězů pohárů a to vše s dobovými záznamy a fotografiemi.
V dalších kapitolách se dozvíme něco víc o vývoji a historii juniorských šampionátů a ženského fotbalu.
Neméně zajímavá je i část věnovaná nejprestižnějším fotbalovým anketám jako: Fotbalista světa, Zlatý míč, Zlatá kopačka Evropy, ale i Nejlepší fotbalista ČR.
Předposlední úsek je určen české a slovenské kopané, zahrnující první průkopníky fotbalu v Československu, první soutěže a zahraniční soupeře. Za zmínku stojí stránka patřící dvěma neustále soupeřícím a zároveň nejslavnějším pražským klubům, Spartě a Slavii.
Na samotný závěr nás čeká ,,odvrácená tvář fotbalu“ včetně největších tragédií, skandálů, korupčních afér aj.
Milan Macho, dlouholetý sportovní novinář a publicista - kromě osobních zkušeností a lásce k nejoblíbenější hře na světě - využil studium řady odborných knih a dobových pramenů a vytvořil tak velice podrobnou a zároveň komplexní encyklopedii, která by neměla chybět v knihovně žádného fotbalového fanouška.

Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

Akce

Runwayband

Datum konání: 30.9 2020
Seznam akcí
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).