(62) Macek, Petr - Kalina, Petr - Sedláčková, Simona (eds.) a kol.: Český hudební slovník osob a in

(62) Macek, Petr - Kalina, Petr - Sedláčková, Simona  (eds.) a kol.: Český hudební slovník osob a institucí (on line).
18.6 2015
Masarykova univerzita Brno, Brno 2011.
Centrum hudební lexikografie, Ústav hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Vedoucí redaktor: Petr Macek
Redakční kruh: Mikuláš Bek, Petr Kalina, Simona Sedláčková, Karel Steinmetz.
Projekt Českého hudebního slovníku osob a institucí pokračuje v tradici specializovaných lexikografických děl o hudební kultuře českých zemí. Po 40 letech od vydání posledního českého díla tohoto typu − Československého hudebního slovníku osob a institucí − je znovu mapována hudební scéna prostřednictvím personálního slovníku. V několika fázích bude zpracováno cca 16.000 hesel o všech důležitých subjektech reprezentujících hudební kulturu českých zemí v minulosti i současnosti.
Projekt je finančně podporován dílčími grantovými projekty Ministerstva kultury České republiky, Grantové agentury České republiky a finančními prostředky Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity.
Elektronickým slovníkem lze listovat stejně jako tištěným slovníkem, zvolte počáteční písmeno a pak druhé písmeno. Rychlé vyhledávání hledá celá slova v názvu hesla, alternativním názvu a charakteristice.
Slovník je online přístupný na adrese:
http://www.ceskyhudebnislovnik.cz/slovnik/
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

Akce

Jak se hladí duše

Datum konání: 10.8 2020
František Novotný, Eva Šašinková, Miloš Černý
Více
Seznam akcí
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).