(09) ČESKO-FILHARMONICKÝ x FILHARMONICKO-ČESKÝ SLOVNÍK

(09) ČESKO-FILHARMONICKÝ x FILHARMONICKO-ČESKÝ SLOVNÍK
23.6 2017
Autoři: Petr Kadlec, Klára Boudalová, Jiří Černohorský, Bohdan Heblík, Hana Boldišová.
Česká filharmonie, Praha 2014. Slovník je součásti programového katalogu 119. sezóny ČF 2014/2015. Obsahuje hudebnický žargon. Některé výrazy jsou univerzální, většina hudebníků-instrumentalistů je zná, jiné vznikly pouze v ČF. Některé pojmy jsou známé všude, jiné jsou endemity, u nichž devět z deseti hidebníků řekne, že nic podobného nikdy neslyšelo. Slovník obsahuje hesla označující dirigenty, techniky i způsoby hrani, různé hudebnické nehody i jejich řešení, celá škála výrazových prostředků, hudební nástroje. Existuje i v elektronické formě.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

Akce

Jak se hladí duše

Datum konání: 10.8 2020
František Novotný, Eva Šašinková, Miloš Černý
Více
Seznam akcí
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).