(69) ¿QUÉ PASA? SLOVNÍK SLANGU A HOVOROVEJ ŠPANIELČINY.

(69) ¿QUÉ PASA? SLOVNÍK SLANGU A HOVOROVEJ ŠPANIELČINY.
18.6 2015
Lingea, Bratislava 2012. 1. vyd. 176 s. , 10 000 aktuálních slangových a hovorových výrazů, stručný slovník domáckých tvarů jmen, přehled zkratek. Původní autorské dílo kolektivu Lingea. Na budování slovníku se podílelo více než 10 lingvistů, informatiků a dalších odborníků. Mezi hlavní autory patří Mgr. Marta Kloučková, Mgr. Jitka Čechová, Bc. Jana Kalousová, Mgr. Pavel Burian, Ing. Radek Musil, PhDr. Marianna Petrincová, Ing. Martin Macko. Slovník je zaměřen na současný hovorový jazyk používaný ve Španělsku. Obsahuje přehled termínů a obratů současné hovorové španělštiny a slangu mladých. Autoři do něj zahrnuli nejen aktuální slovní zásobu, ale i některé výrazy, které užívá starší generace nebo které se vyskytují v knihách. Slovník obsahuje slovíčka a obraty, na které můžete narazit na internetu, ve filmech, tisku a médiích. Pro zachování co největší aktuálnosti autoři při sestavování slovníku čerpali nejen ze slovníku hovorové španělštiny a slangu, ale také z vlastních zkušeností, z pobytu ve španělsky mluvících zemích a z internetových zdrojů. ISBN: 978-80-89323-84-5, 9,29 €.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

Akce

Runwayband

Datum konání: 30.9 2020
Seznam akcí
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).