Státní cena za překladatelské dílo Blance Stárkové

Státní cena za překladatelské dílo Blance Stárkové
Datum konání: 2. 11. 2020
 

Státní cena za překladatelské dílo
byla v letošním roce udělena Blance Stárkové, překladatelce ze španělštiny.

Překladatelská bibliografie Blanky Stárkové je úctyhodná. Mezi jejími překlady najdeme díla takových autorů, jako jsou Gabriel García Márquez, Abel Posse, Miguel Delibes, Javier Marías, Javier Cercas a další přední spisovatelé Španělska i Latinské Ameriky.

Blahopřejeme.

Medailonek Blanky Stárkové  odvysílá  ČT Art  v pondělí, 2. 11. ve 20:13. Volbou naší kolegyně porota státní ceny vyslyšela návrh Obce překladatelů, který uvádíme v původním znění na webu OP.


Začátek akce: 02.11 2020
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).