Jak používat databázi JTP

18.6 2015
Jak hledat
Databáze nabízí dva režimy hledání:
- podle jazykových a dalších kritérií
- podle (začátku) příjmení

V prvním případě máte k dispozici několik podmínek, které budou použity všechny současně. Můžete volit:
- jeden nebo dva jazyky, ze kterých (do kterých) osoba překládá, případně kombinaci těchto jazyků
- jeden až tři jazyky, které osoba tlumočí
- stát, ve kterém osoba sídlí
- specializaci na některý obor.

U tlumočení můžete dále upřesnit, zda potřebujete tlumočení konsekutivní (běžné) nebo simultání ( konferenční) nebo zda potřebujete soudní tlumočení či překlad. Všechny zaškrtnuté podmínky se opět aplikují zároveň.

V druhém případě (hledání podle příjmení) pouze zadejte několik počátečních znaků příjmení dané osoby.

Po odeslání formuláře bude zobrazen abecední seznam osob vyhovujících podmínkám hledání. Kliknutím na příjmení zobrazíte detailní informace o dané osobě. V detailu jsou zorazeny pouze ty kolonky, které má osoba vyplněny. Pomocí odkazů pod tabulkou se můžete vrátit zpět nebo začít nové hledání.

Poznámka k hledání soudních překladatelů:
Z legislativního hlediska existují pouze "soudní tlumočníci a překladatelé", nikoli dvě nezávislé skupiny "soudní tlumočníci" a "soudní překladatelé". Jinými slovy, každý soudní tlumočník je zároveň i soudním překladatelem. Z historických důvodů je soudní kvalifikace sledována pouze u tlumočníků. Abychom vám usnadnili používání naší databáze, lze vyhledávat i "soudní překladatele", přestože se ve skutečnosti budou vyhledáni soudní tlumočníci.

Kódování českých znaků
Databáze používá českou diakritiku pro hledání i zobrazování. Na velikosti písmen nezáleží.

Stránky JTP jsou kódovány v Unicode, pokud vidíte české znaky špatně, přepněte svůj prohlížeč do kódování UTF-8.

Aktualizace dat
Databáze na stránkách www.jtpunion.org je pravidelně aktualizována podle interní databáze JTP. Pod formulářem pro hledání je zobrazeno datum poslední aktualizace dat.

Jazykové mutace
Uživatelské rozhraní databáze je k dispozici v českém a anglickém jazyce.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

Akce

Terminologický seminář pro italštináře

Datum konání: 13.5 2021

TRESTNÍ PRÁVO PROCESNÍ a LEGISLATIVNÍ ROZDÍLY

Více
Seznam akcí
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).