O databázi JTP

18.6 2015
Jednota tlumočníků a překladatelů již po mnoho let spravuje databázi svých členů - tlumočníků a překladatelů převážně z České republiky a Slovenska. Databáze slouží kromě vnitřních účelů JTP (jako je například vydávání tištěného Seznamu tlumočníků a překladatelů) i veřejnosti - k vyhledání kvalifikovaného tlumočníka nebo překladatele daného jazyka.

Již dlouho je také tradicí, že veřejnost má do této databáze přístup prostřednictvím webových stránek JTP na adrese http://www.jtpunion.org. Databáze je pravidelně aktualizována a obsahuje několik stovek osob, které překládají nebo tlumočí více než padesát jazyků.

Co v databázi najdete?

- naše členy, tlumočníky a překladatele z Čech, Slovenska, ale i dalších zemí po celém světě
- adresy a kontaktní údaje, včetně elektronických kontaktů a IM
- informace o jazykovém portfoliu dané osoby
- statut soudních tlumočníků

Co v databázi nenajdete?

- překladatelské firmy (obecně právnické osoby)
- kolegy, kteří si nepřáli zveřejnit své údaje
- ostatní kolegy, kteří se ještě nerozhodli stát našimi členy :-)
- interní informace JTP (platby členských příspěvků atp.)
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

Akce

Terminologický seminář pro italštináře

Datum konání: 13.5 2021

TRESTNÍ PRÁVO PROCESNÍ a LEGISLATIVNÍ ROZDÍLY

Více
Seznam akcí
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).