(13) Machalová, Milena – Vysloužilová, Eva: ČESKO-RUSKÝ SLOVNÍK SPORTOVNÍ TERMINOLOGIE.

(13)  Machalová, Milena – Vysloužilová, Eva: ČESKO-RUSKÝ SLOVNÍK SPORTOVNÍ TERMINOLOGIE.
30.7 2015
Univerzita Palackého v Olomouci, Olomouc 2013. 1. vyd. 247 s. První svazek dvoudílného překladového souboru, který vyplňuje více než 50letou mezeru, která vznikla po posledním vydání Rusko-českého slovníku tělovýchovných a sportovních výrazů v r. 1958. Slovník není svým pojetím výlučně určen úzké odborné veřejnosti, tedy zejména překladatelům a tlumočníkům, ale poslouží i širokému okruhu dalších uživatelů. Je výsledkem společného úsilí učitelů a studentů katedry slavistiky Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Jeho vytvoření bylo chápáno i jako smysluplný počin k Zimním olympijským hrám 2014 v Soči. ISBN 978-80-2443-886-3. Kč 240,00.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

Akce

ŠKOLENÍ PRO TLUMOČNÍKY JAZYKA NIZOZEMSKÉHO * CURSUS VOOR TOLKEN VAN HET NEDERLANDS

Datum konání: 15.5 2021

Vzhledem k epidemické situaci se seminář v plánovaném termínu nekoná. Až bude možné pořádat prezenční akce...
Více

Seznam akcí
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).